Appendix:Laenkean vocabulary: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
Line 163: Line 163:
| {{l|rad|vjerfs|t=mint}}, {{l|rad|ryefs|t=herb}}
| {{l|rad|vjerfs|t=mint}}, {{l|rad|ryefs|t=herb}}
| {{l|ryn|TBD}}
| {{l|ryn|TBD}}
|-
| {{l|lnk-pro|myctʰys}}, {{l|lnk-pro|mycys|t=almond}}
| {{l|lfv|mist|t=almond}}
| {{l|rad|myșas|t=almond}}
| {{l|ryn|muș|t=almond}}
|-
|-
| {{l|lnk-pro|TBD}}
| {{l|lnk-pro|TBD}}

Navigation menu