Appendix:Laenkean vocabulary: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
Line 98: Line 98:
| {{l|rad|așza|t=tonsil}}
| {{l|rad|așza|t=tonsil}}
| {{l|ryn|așto|t=tonsil}}
| {{l|ryn|așto|t=tonsil}}
|-
| {{l|lnk-pro|nagʱwtʹdʱós|t=beard}}
| {{l|lfv|onǧud|t=beard}}
| {{l|rad|nuotsa|t=beard}}
| {{l|ryn|noŗto|t=beard}}
|-
|-
| {{l|lnk-pro|TBD}}
| {{l|lnk-pro|TBD}}

Navigation menu