Appendix:Laenkean vocabulary: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
Line 219: Line 219:
| {{l|rad|trașns|t=flour}}
| {{l|rad|trașns|t=flour}}
| {{l|ryn|trișa|t=flour}}
| {{l|ryn|trișa|t=flour}}
|-
| {{l|lnk-pro|ⁿdemes|t=milk}}
| {{l|lfv|nem|t=milk}}
| {{l|rad|dems|t=breast milk}}
| {{l|ryn|dem|t=breast milk}}
|-
|-
| {{l|lnk-pro|TBD}}
| {{l|lnk-pro|TBD}}

Navigation menu