Appendix:Laenkean vocabulary: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
Line 122: Line 122:
| {{l|lfv|mirþ|t=beaver}}  
| {{l|lfv|mirþ|t=beaver}}  
| {{l|rad|braþs|t=beaver}}
| {{l|rad|braþs|t=beaver}}
| {{l|ryn|TBD}}
|-
| {{l|lnk-pro|zjipɯ́nɯs|t=lion}}
| {{l|lfv|zimpa|t=lion}}
| {{l|rad|ziens|t=lion}}
| {{l|ryn|TBD}}
| {{l|ryn|TBD}}
|-
|-

Navigation menu