3,423
edits
(→Plants) |
|||
| Line 122: | Line 122: | ||
| {{l|lfv|mirþ|t=beaver}} | | {{l|lfv|mirþ|t=beaver}} | ||
| {{l|rad|braþs|t=beaver}} | | {{l|rad|braþs|t=beaver}} | ||
| {{l|ryn|TBD}} | |||
|- | |||
| {{l|lnk-pro|zjipɯ́nɯs|t=lion}} | |||
| {{l|lfv|zimpa|t=lion}} | |||
| {{l|rad|ziens|t=lion}} | |||
| {{l|ryn|TBD}} | | {{l|ryn|TBD}} | ||
|- | |- | ||