Appendix:Laenkean vocabulary: Difference between revisions

Line 93: Line 93:
| {{l|rad|hjela|t=testicle}}
| {{l|rad|hjela|t=testicle}}
| {{l|ryn|hiŗdo|t=testicle}}
| {{l|ryn|hiŗdo|t=testicle}}
|-
| {{l|lnk-pro|m̥cdʱós|t=tonsil}}
| {{l|lfv|mahd|t=tonsil}}
| {{l|rad|așza|t=tonsil}}
| {{l|ryn|așto|t=tonsil}}
|-
|-
| {{l|lnk-pro|TBD}}
| {{l|lnk-pro|TBD}}