Appendix:Laenkean vocabulary: Difference between revisions

 
Line 148: Line 148:
| {{l|rad|ziens|t=lion}}
| {{l|rad|ziens|t=lion}}
| {{l|ryn|TBD}}
| {{l|ryn|TBD}}
|-
| {{l|lnk-pro|kʰegtʰes|t=horse}}
| {{l|lfv|heiþ|t=horse}}
| {{l|rad|hjeþs|t=horse}}
| {{l|ryn|keht|t=horse}}
|-
|-
| {{l|lnk-pro|TBD}}
| {{l|lnk-pro|TBD}}