Appendix:Laenkean vocabulary: Difference between revisions

Line 99: Line 99:
| {{l|lfv|kul|t=mouse}}  
| {{l|lfv|kul|t=mouse}}  
| {{l|rad|hvákus|t=mouse}}
| {{l|rad|hvákus|t=mouse}}
| {{l|ryn|TBD}}
|-
| {{l|lnk-pro|ᵐbertʰes|t=beaver}}
| {{l|lfv|mirþ|t=beaver}}
| {{l|rad|braþs|t=beaver}}
| {{l|ryn|TBD}}
| {{l|ryn|TBD}}
|-
|-